Užitečné kontakty
Užitečné kontakty
Incoterms 2020
Incoterms 2020
Poradenství
Poradenství
Vzdělávání
Vzdělávání
Publikace
Publikace
Konference
Konference
Teritoriální setkání
Teritoriální setkání

Tiskové zprávy

ICC obdržela status pozorovatele na Valném shromáždění OSN

 • Publikováno: 28.2.2017
ICC obdržela status pozorovatele na Valném shromáždění OSN

ICC logo 2.jpg

Tisková zpráva 6. ledna 2017 
Zdroj: Původní zpráva sekretariátu ICC Paříž
Kontakt: www.icc-cr.cz, tel. + 420 257 217 744

ICC obdržela status pozorovatele na Valném shromáždění OSN

Od ledna tohoto roku je ICC pozorovatelem na Valném shromáždění OSN! Díky nově udělenému statutu jsme schopni zastupovat své členy na světově největším mezinárodním fóru. Jako pozorovatel máme právo mluvit na zasedáních Valného shromáždění OSN, účastnit se procedurálního hlasování ale i podporovat a podepisovat rezoluce.

Pro ICC se jedná o historický úspěch, neboť je jedinou soukromou organizací, která v celé historii OSN tento status obdržela. V OSN mají nyní podnikatelé konečně své přímé zastoupení.

Status nemohl přijít v příhodnější dobu, protože OSN nyní realizuje program OSN 2030 zaměřený na soukromou sféru jako nástroj k řízení udržitelného rozvoje. Tento program obsahuje také urgentní požadavky na zamezení rostoucím populistickým a ochranářským silám v rámci světové ekonomiky.

ICC uvedla, že její klíčové oblasti spolupráce s OSN budou obchod, udržitelný rozvoj, světová uprchlická krize a digitální ekonomika.

Návrh o obdržení statusu byl předložen Francií – hostitelskou zemí ICC a byl podpořen 22 členskými státy. ICC již pracuje s širokou škálou specializovaných agentur OSN po celém světě a poskytuje znalosti od obchodních pravidel až po změny klimatu.

Mezinárodní obchodní komora byla označena jako oficiální zástupce obchodu při vytváření programu OSN 2030 v klíčových otázkách trvale udržitelného rozvoje.

Více o dané problematice naleznete na oficiálním webu ICC zde: http://www.iccwbo.org/News/Articles/2016/UN-General-Assembly-grants-Observer-Status-to-International-Chamber-of-Commerce-in-historic-decision/

Přílohy:

Tisková zpráva 1/2017 Observation status

 

 

ICC je mezinárodní obchodní organizace, která si klade za cíl podporu otevřeného obchodu, investic a pomoc podnikatelům se získáním příležitostí k růstu v rozvíjející se světové ekonomice. ICC byla založena v roce 1919. Nyní působí v cca 130 zemích světa a jejími členy je více jak 6 milionů společností, obchodních komor a obchodních asociací. ICC je autorem pravidel INCOTERMS© a sama vytváří nebo se podílí na formulaci většiny pravidel v oblasti bankovnictví. ICC je také průkopníkem na poli mezinárodní obchodní arbitráže, kde dnes zřizuje jeden z největších arbitrážních soudů v Paříži a vydává vlastní pravidla pro arbitráž a mediaci. V ČR působí ICC od roku 1999.

 

« Zpět na seznam

Spolupracujeme s

 • Asociace exportérů
 • BusinessInfo.cz
 • Celní správa
 • Cyber Fox
 • Czech Trade
 • SPCR
 • Hospodářská komora
 • KZPS
 • SME Union
 • SSL
 • SmartWhistle.cz