Užitečné kontakty
Užitečné kontakty
Incoterms 2020
Incoterms 2020
Miloš Olík – předseda
Miloš Olík – předseda
Poradenství
Poradenství
Vzdělávání
Vzdělávání
Publikace
Publikace
Konference
Konference
Teritoriální setkání
Teritoriální setkání

Novinky

ICC ČR podporuje projekt „EU Gateway: Snadný přístup k asijským příležitostem“

 • Publikováno: 13.3.2017
ICC ČR podporuje projekt „EU Gateway: Snadný přístup k asijským příležitostem“

ICC logo 2.jpg

Tisková zpráva 20. února 2017.
Zdroj: Původní zpráva sekretariátu ICC ČR.
Kontakt: www.icc-cr.cz, tel. + 420 257 217 744.

ICC ČR podporuje projekt „EU Gateway: Snadný přístup k asijským příležitostem“

Od léta 2017 připravila Evropská unie bohatý program na podporu evropských podnikatelů na asijských trzích. EU Gateway je výjimečným programem unie, který koučuje úspěšné evropské společnosti směřující na dálný východ. ICC ČR tento program plně podporuje a doporučuje českým podnikatelům, aby se programu zúčastnili.

Alfou a omegou programu je cesta evropských podnikatelů na asijské trhy, kde zajišťují účast na světoznámých veletrzích, obchodní meetingy s budoucími partnery s cílem usnadnit vyjednávání. Účastníky čeká i pomisijní podpora strategie.

Program zahrnuje obchodní mise do země vycházejícího slunce (Japonsko) a zemí asijských tygrů (Čína, Korea, Filipíny, Thajsko, Singapur, Malajsie, Vietnam, Indonésie).

Eu-gateway-business-avenues-2016-2020-map-72dpi-RGB_rev01.jpg

Evropské podnikatele zajisté bude zajímat i spolufinancování programu Evropskou unií, která hradí většinu nákladů a podnikatelé si tak musí zajistit „pouze“ letenky. V odkazu níže naleznete detaily o hrazení nákladů.

Účastnit se mohou motivované evropské společnosti se sídlem v EU, většinovým podílem vlastníků z EU, minimální tříletou existencí, zabývající se technologiemi, výrobní či inženýrskou činností. Program si též klade podmínku o prokazatelné mezinárodní spolupráci a opravdovou motivací prosadit se na asijském trhu.

EU Gateway hledí zejména na připravenost před odjezdem do Asie, předodjezdový meeting a koučink je tak nezbytný.

Obchodní mise do Asie odstartují v červenci a potrvají do června 2018. Program slibuje zajistit mise až z deseti různých odvětví, přičemž každá mise se týká jiného sektoru i teritoria.

Uzávěrky do první mise se blíží a kapacita je omezená.

Přihlášku do programu a bližší informace naleznete zde: http://www.eu-gateway.eu/.

 

Přílohy: 

Tisková zpráva 2/2017 EU Gateway

EU Gateway přehled

Rozvrh misí EU Gateway

Hrazené EU

 

ICC je mezinárodní obchodní organizace, která si klade za cíl podporu otevřeného obchodu, investic a pomoc podnikatelům se získáním příležitostí k růstu v rozvíjející se světové ekonomice. ICC byla založena v roce 1919. Nyní působí v cca 130 zemích světa a jejími členy je více jak 6 milionů společností, obchodních komor a obchodních asociací. ICC je autorem pravidel INCOTERMS© a sama vytváří nebo se podílí na formulaci většiny pravidel v oblasti bankovnictví. ICC je také průkopníkem na poli mezinárodní obchodní arbitráže, kde dnes zřizuje jeden z největších arbitrážních soudů v Paříži a vydává vlastní pravidla pro arbitráž a mediaci. V ČR působí ICC od roku 1999.

« Zpět na seznam

Spolupracujeme s

 • EurAcitv
 • SPCR
 • Hospodářská komora ČR
 • SME Union Czech Republic
 • Celní správa
 • Czech Trade
 • BusinessInfo.cz
 • SSL
 • Asociace exportérů
 • KZPS
 • eBSI Export Academy